2014. február 23., vasárnap

A Fidesz problémái



Régen jelentkeztem új blogbejegyzéssel, és ennek részben az az oka, hogy a vizsgaidőszak befejeztével egy kicsit pihenni hagytam magam minden téren. Viszont most, hogy dübörög a szorgalmi időszak, és az egyetemen értelmes beszélgetéseket és vitákat folytatok többek között politikai témákban is, arra ösztönöznek engem, hogy folytassam a véleménynyilvánításomat.

Az előző bejegyzésben a mostani, régi gyökerekkel rendelkező „baloldali” pártokat mutattam be, ami több olvasót, viszont kevesebb lájkot hozott. De erre számítani is lehetett. Most viszont, hogy ne tűnjek elfogult jobboldalinak, jöjjenek a Fidesz problémái.



Tudom, hogy a mostani kormánypártot szidni egy hálás feladat, de leküzdve azt az utálat áradatot, amit részben meg is érdemel a többségben lévő frakció, megpróbálok a realitás és a racionalitás talaján maradni. Meglátjuk mennyire sikerül.

Kezdjük azzal, hogy a mostani pártok azonosítása jobb-vagy baloldallal, nem az én definícióm, hanem a közélet és a pártok saját kijelentésein alapszik. Azzal majd később foglalkoznék, hogy egy-egy párt a rendes definíció szerint melyik oldalhoz tartozik.

Először is, milyen örökséget kapott a Fidesz 2010-ben? Tudom, hogy a kormánypárt az elmúlt 4 évben sokszor „nyolcévezett” és ezzel próbálták magyarázni a saját hibáikat, de azért azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy egy olyan gazdaságot kaptak, ami teljesen ki volt szolgáltatva a gazdasági világválság hatásainak, az előző kormányok hibáinak köszönhetően. Szóval nem volt könnyű helyzetben. A magyar társadalom el is várt tőlük egy gazdasági fellendülést, ami nem csak a táblázatokban, hanem az emberek pénztárcájában is érezhető. Az előbbi sikerült nekik, de ne szaladjunk ennyire előre.

Folytassuk a pozitívumokkal (mert vannak). A kormány egész kommunikációja nagyon pozitív, ha minden igaz lenne, amit mondanak, akkor azt mondanám, hogy maradjanak ők kormányon. Viszont, amit csinálnak…

További pozitívumok még a Btk. szigorítás, a magántulajdon védelme, a készenléti rendőrség felállítása és a keretszámok kibővítése, a közmunkaprogramért járó pénzek felemelése, a külföldi működő tőke vonzása Magyarországra és a kelet felé nyitás mind-mind remek dolgok, amit meg is valósított az elmúlt négy évben a kormányunk. A baj nem is ott van, hogy mit, hanem, hogy hogyan!

Azt látom, és ebben az ellenzéki pártoknak is igazuk van, hogy a Fidesz az összes döntésével, a saját hatalmát próbálja bebiztosítani és a sajátjait kiszolgálni. Ezen kívül természetesen vannak teljesen hibás lépései, mint például az egykulcsos adórendszer vagy az új földtörvény, ami egyáltalán nem védi meg a magyar földet a külföldi befektetőktől.

A trafikok és az online pénztárgépek bevezetése és a kaszinók ellehetetlenítése arra engednek következtetni, hogy a mostani kormányunk egyes területeken szakmailag teljesen inkompetens. Ezekben az ügyekben (és még sok minden másban is) tehát jogosan kapja az ellenzék kritikáját az országgyűlésben, amelyekre általában a mellébeszélés és a számokkal való dobálózás a válasz. Ennek a koronázatlan királya kétségkívül dr. Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára lett.

Tudom, hogy rengeteg dologról lehet még beszélni a jelenlegi kormánypártról, de hosszú idő van még hátra kampányidőszakból és feltett szándékom, hogy pár cikkben kifejtsem a személyes véleményemet a fontosabb események kapcsán, ami az elmúlt négy évben történt.

Kovalcsik Tamás

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése